Ana Romero Jiménez

De Spaanse Ana komt uit Granada. Als 4-jarige deed ze aan ritmisch turnen en een jaar later startte ze met haar eerste balletlessen. Op achtjarige leeftijd ging ze naar het Dansconservatorium in Granada. Daar leidde haar trainingstraject haar naar de zomercursus van de European School of Ballet, waar ze uitgenodigd werd om een ​​trimester in Amsterdam door te brengen. Daarna voltooide ze haar studie aan het Koninklijk Conservatorium voor Dans in Madrid (Mariemma), waar ze de afgelopen twee jaar doorbracht.

Ana: “Ik wilde graag deel uitmaken van JBA omdat het programma me aansprak, vooral vanwege de grote verscheidenheid aan stijlen en choreografieën. Zo kan ik makkelijker ontdekken welke richting ik uit wil als danser. Bij JBA worden fouten niet gezien als mislukkingen, maar als kansen om te groeien. De dagelijkse uitdagingen die op mijn pad komen helpen me namelijk om mezelf beter te doorgronden en me snel aan te passen aan rollen en situaties.”

Op dit ogenblik heeft Ana nog geen specifiek gezelschap in gedachten waar ze haar carrière als danser wil opstarten, maar ze hoopt terecht te komen in een inspirerende omgeving. Eén van haar dromen is om ooit terug te keren naar Granada om op te treden in het Generalife Theater.

Ze is dol op Kenneth MacMillan’s ‘Manon’ en rekent Jiří Kylián, David Dawson en Goyo Montero tot haar favoriete choreografen. Tijdens haar directe samenwerking met Montero voor ‘Dürer’s Dog’ ontdekte ze dat emotie en diepte kunnen overgebracht worden door de precisie en expressieve kracht van beweging: dat maakt dat we ons realiseren waarom we écht dansen, zegt ze. 

In haar vrije tijd sport ze graag, heeft ze een passie voor koken en studeert ze psychologie via een online universitaire cursus.

ANa Romero, danseres bij Junior Ballet Antwerp

©Alain Honorez & Filip Van Roe